Tureckie media: Plażowicze przepędzili rekina przy pomocy mopa. Władze zaprzeczają

Plażowicze na jednej z plaż miasta Marmaris w południowo-zachodniej Turcji przy pomocy mopa odpędzili rekina, który zbliżył się do pływających w morzu ludzi - poinformował we wtorek turecki portal ABCgazetesi.
Zobacz wideo

Nagranie z wydarzenia zostało też zamieszczone w mediach społecznościowych. Widać na nim wystającą z wody płetwę. Kilka osób stało w wodzie, podczas gdy rekin krążył wokół nich. Jeden z mężczyzn w pewnym momencie zbliżył się do rekina i zaczął uderzać go czymś, co media opisują jako mop. Rekin odpłynął.

Władze Marmaris zaprzeczyły, aby pływająca w morzu ryba była rekinem. Przekazano, że było to nieszkodliwe zwierzę, a na plażę nie trzeba zabierać ze sobą mopa w celu samoobrony, ponieważ jest ona bezpieczna.

Halit Filiz, profesor wydziału rybołówstwa na uniwersytecie Mugla Sitki Kocman, skomentował, że na nagraniu widoczne są tylko końce płetw grzbietowych i ogonowych, a "nie każda płetwa to rekin". Zdaniem profesora, rybą przepędzoną przez plażowiczów mógł być merlin śródziemnomorski.

DOSTĘP PREMIUM