Królowa Letycja ma koronawirusa. Była współgospodynią szczytu NATO w Madrycie

Królowa Hiszpanii Letycja jest zakażona koronawirusem - podało biuro prasowe rodziny królewskiej. Niespełna tydzień temu była współgospodynią szczytu NATO, brała udział w licznych spotkaniach z liderami państw należących do Sojuszu oraz ich małżonkami.
Zobacz wideo

Królowa Hiszpanii, która jest zakażona koronawirusem, przechodzi chorobę łagodnie - poinformowało także biuro prasowe rodziny królewskiej. Na razie odwołano jedynie publiczne wystąpienia królowej zaplanowane na środę. 

Dziennikarze przypominają z kolei, że tydzień wcześniej monarchini była współgospodynią szczytu NATO w Madrycie. Podczas licznych spotkań gościła przywódców krajów NATO, UE i osoby im towarzyszące.

W ubiegły poniedziałek Letycja uczestniczyła z kolei w uroczystościach rozdania nagród Fundacji Księżniczki z Girony w Cornella de Llobregat koło Barcelony. W spotkaniu wziął też udział król Filip VI oraz księżniczka Asturii i spadkobierczyni hiszpańskiego tronu - księżniczka Eleonora.

Królowa Letycja jest drugim członkiem hiszpańskiej rodziny królewskiej, który zakaził się koronawirusem; w lutym COVID-19 przeszedł król.

Hiszpania zmaga się obecnie ze wzrostem liczby zakażeń wywołanych przez bardzo zakaźne subwarianty Omikronu BA.4 i BA.5.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM