Rumunia. Wypadek autokaru z polskimi turystami. Jedna osoba zginęła, siedem trafiło do szpitala

Wypadek autokaru z polskimi turystami w miejscowości Moisei, w okręgu Maramures w Rumunii. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina poinformował w rozmowie z TVN24, że pojazd z 49 Polakami uderzył w budynek. Nie żyje kierowca autobusu, a siedem osób trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło po południu w miejscowości Moisei w okręgu Maramures w Rumunii. - Potwierdzamy, że doszło do wypadku. Autokar uderzył w budynek. Autokarem podróżowało 49 obywateli Polski - powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik MSZ.

Łukasz Jasina przekazał, że w wyniku uderzenia autokaru w budynek zginął kierowca. Siedem osób trafiło do szpitala. Jak zapewnił rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Portal news.ro opublikował zdjęcia, na których widać autokar, który wbił się w budynek. Zniszczona został przede wszystkim kabina kierowcy i prawa strona pojazdu.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM