Kolejne linie odwołują połączenia. Sprawdź, czy polecisz na wakacje

Trwają wakacje i ogromny chaos na europejskich lotniskach. W kolejnych krajach odbywają się strajki pracowników linii lotniczych. Problemy z obsługą lotów miały tanie linie Ryanair, Wizz Air, EasyJet czy Eurowings. Jednak i regularne linie podjęły decyzję o skasowaniu części połączeń, w tym wielu z lub do Polski.

Odwołane loty. Anulowane połączenia do i z Polski

Chaos transportowy się nie kończy. Kolejne linie lotnicze zmieniają rozkłady lotów, zmniejszają liczbę połączeń lub je zawieszają. Portal tvn.24 pokazał uaktualnioną listę połączeń, które zmniejszono lub anulowano bazując na informacji portalu branżowego AeroRoutes. Wynika z niej, że: 

  • Linie EasyJet zmniejszyły liczbę lotów na trasie Paryż (Charles de Gaulle) - Kraków 
  • Linie KLM wprowadziły zmiany na trasie Amsterdam - Gdańsk,  Amsterdam - Kraków, Amsterdam - Poznań, Amsterdam - Warszawa i Amsterdam - Wrocław.
  • Skandynawskie linie lotnicze SAS mają zawiesić połączenie Kopenhaga - Wrocław  w okresie od 25 sierpnia - 29 października oraz zmniejszyć liczbę rejsów na trasie  Kopenhaga - Gdańsk, Kopenhaga - Kraków, Oslo - Gdańsk (z 2 do 1 w sierpniu) i Sztokholm - Warszawa (z 16 do 12 w sierpniu).
  • Austrian Airlines skorygowały liczę rejsów z Wiednia do Krakowa
  • Szwajcarskie linie lotnicze Swiss zmniejszyły w lipcu liczbę lotów na trasie Zurych - Warszawa  i Zurych - Gdańsk.
  • British Airways zmniejszy liczby połączeń w lipcu na trasie: Londyn Heathrow - Warszawa (zmniejszenie liczby rejsów z 67 do 58). Brytyjskie linie anulowały niedawno ogółem ponad 1000 wakacyjnych połączeń.

Eurowings odwołuje te połączenia. Sprawdź, dokąd nie polecisz tymi liniami

Jak podaje aviation24.be, dwie inne linie lotnicze należące do Lufthansa Group są zmuszone do odwołania lotów w sezonie letnim: sama Lufthansa i jej tania jednostka Eurowings.

Eurowings podjął decyzję o zawieszeniu dwóch połączeń – po jednym z Wrocławia i Krakowa oraz o zmniejszeniu częstotliwości niektórych lotów podczas wakacji.

Na liście anulowanych lotów znalazły się loty ze Stuttgartu do Krakowa oraz z Düsseldorfu do Wrocławia. Pierwsze połączenie zniknie do 12 września, ale to do Düsseldorfu z Wrocławia zostanie przywrócone dopiero 30 października.

Zmniejszona została też liczba lotów z Gdańska do Düsseldorfu. W lipcu zamiast 18 lotów, pasażerowie będą mogli skorzystać z 10, a w sierpniu z 8 zamiast 18. Do Düsseldorfu z Krakowa w lipcu odbędzie się tylko 10 zamiast 18 lotów, a w sierpniu 9 z 19.

Lufthansa. Odwołanie lotów ma zmniejszyć obciążenie pracowników

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa usunęły już na lipiec 900 lotów krajowych i wewnątrzeuropejskich z systemu w swoich hubach we Frankfurcie i Monachium. W lipcu liczba połączeń linii Lufthansa z polskimi lotniskami będzie zmniejszona. Rzadziej polecimy do Frankfurtu i Monachium.

Skąd te zmiany? Lufthansa i Eurowings zaznaczają, że nie podjęły tej decyzji lekkomyślnie. Po ponad dwóch latach pandemii linie lotnicze Lufthansa Group podkreśliły duże zapotrzebowanie na podróże lotnicze tego lata. To dobra wiadomość po najgorszym kryzysie, jaki dotknął lotnictwo w ostatnich latach.

Jednak infrastruktura nie została jeszcze w pełni przywrócona. Cała branża lotnicza, zwłaszcza w Europie, cierpi z powodu braków kadrowych. Dotyczy to lotnisk, obsługi naziemnej, kontroli ruchu lotniczego, a także linii lotniczych. Dlatego odwołania niektórych połączeń mają zmniejszyć "wąskie gardło" i ustabilizować rozkład lotów.

Pasażerowie linii Lufthansa zostaną niezwłocznie poinformowani o anulacji i jeśli to możliwe, zmienią rezerwację. Alternatywnie pasażerowie na terenie Niemiec mogą podróżować pociągiem do węzłów we Frankfurcie i Monachium. 

DOSTĘP PREMIUM