Tajlandia wakacje 2022. Będą dwie kategorie cen w hotelach. Turyści zapłacą więcej

Rząd Tajlandii zamierza wprowadzić w swoim kraju dwa różne cenniki za noclegi hotelowe. Niższe ceny będą dotyczyły mieszkańców kraju, a turyści zapłacą więcej. Decyzja wpisuje się w strategię, której celem jest przyciągnięcie do Tajlandii większej ilości turystów premium, a ograniczenie liczby tzw. backpackersów.

Tajlandia podnosi ceny, ale tylko dla turystów

Podobnie jak wiele krajów świata, Tajlandia mocno ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Surowe restrykcje, jakie wprowadzono w tym kraju, na niemal dwa lata zupełnie zamroziły branżę turystyczną. By ją odbudować, hotele i atrakcje turystyczne kusiły przyjezdnych, również tych z zagranicy, atrakcyjnymi zniżkami. Teraz jednak tajski rząd postanowił zmienić strategię i zachęca hotelarzy, by utrzymali promocyjne ceny, ale tylko dla rodaków. Turyści zaś powinni płacić więcej, co pomoże w szybszym stopniu odbudować branżę.

"Rząd planuje podnieść stawki hotelowe, aby wesprzeć szybszą odbudowę branży. Ministerstwo Turystyki i Sportu chce poprosić operatorów hoteli o wdrożenie struktury dwutaryfowej" - podaje fly4free za Bangkok Post

Tajlandia już nie będzie mekką backpackersów? Kraj chce przyciągać turystów premium

Kilka dni temu agencja Reuters podała, że rząd Tajlandii postawił sobie za cel zmianę wizerunku kraju. Z mekki backpackersów, którzy przyjeżdżają do tego kraju, bo jest "tani", rząd w Bangkoku chce zrobić z kraju wakacyjny cel podróży dla turystów premium. Nawet jeżeli będzie ich mniej, to zostawią w Tajlandii więcej pieniędzy. 

Turyści, którzy odwiedzili Tajlandię, zwracają jednak uwagę, że sama zmiana komunikacji i podniesienie cen dla przyjezdnych to za mało, by kraj ten kojarzył się z turystyką premium. Do tego bowiem potrzebna jest przede wszystkim baza hotelowa nad odpowiednim poziomie. Na ten moment jednak Tajlandia nie może pochwalić się zbyt dużą ilością hoteli, które spełniałyby standardy 3-4 gwiazdkowych obiektów. Za to baza hosteli i hoteli o niskim standardzie i niskiej cenie, jest tam mocno rozbudowana. Zmiana tych proporcji na pewno zajmie sporo czasu.

Tajlandia - kiedy jechać? Pora deszczowa nie taka zła

W Tajlandii występują trzy pory roku: deszczowa, ciepła i sucha. Pora deszczowa trwa od końca maja do połowy października i według powszechnej opinii, nie jest najlepszym czasem, na podróż do tego kraju. Faktycznie jest to okres, podczas którego na popularnym wśród turystów wybrzeżu Morza Andamańskiego występują obfite opady deszczu. Pogoda sprawia także, że w tym czasie oferta turystyczna jest mocno okrojona. Jednak w innych częściach kraju pora deszczowa przebiega łagodniej i może się okazać, że jest to dobry czas na wizytę, bowiem możemy wówczas liczyć na mniejsze tłumy i atrakcyjniejsze ceny.

Za najlepszy czas na przyjazd do Tajlandii uważa się okres, w którym występuje pora ciepła i sucha. To czas od listopada do lutego. Wówczas oferta turystyczna jest w pełni dostępna, a przyjezdni mogą się spodziewać słonecznej aury oraz temperatur pomiędzy 28 a 32 stopnie Celsjusza. 

TOK FM PREMIUM