W Moskwie tworzony jest pułk najemników na wojnę w Ukrainie. Za pieniądze z budżetu stolicy Rosji

Mężczyźni do 60. roku życia mogą wstąpić do formowanego w Moskwie pułk najemników na wojnę na Ukrainie. Jak poinformował niezależny rosyjski portal Meduza, oddział ma być częściowo finansowany z budżetu miasta.
Zobacz wideo

Portal Meduza poinformował, że osoby zajmujące się werbunkiem do powstającej grupy i należący do niej najemnicy mówią o sobie "pułk sobianinowski", od nazwiska mera Moskwy Siergieja Sobianina. Nabór rozpoczął się 1 lipca, a według portalu zapisują się do niego przede wszystkim mieszkańcy innych regionów Rosji.

Meduza ustaliła, że grupa "co najmniej częściowo" jest finansowana z budżetu miasta. Najemnikom obiecano wynagrodzenie przekraczające 200 tys. rubli miesięcznie (ponad 16 tys. złotych). Przez miesiąc będą oni przechodzić szkolenie na poligonie Mulino w obwodzie niżnonowogrodzkim, a następnie zostaną skierowani na Ukrainę.

Portal zaznacza, że Sobianin od początku wojny na Ukrainie prawie nie wypowiadał się na jej temat. Mer podpisał porozumienia o współpracy miasta z samozwańczymi Doniecką Republiką Ludową i Ługańską Republiką Ludową na wschodzie Ukrainy.

TOK FM PREMIUM