Nożownik atakował pasażerów poznańskich tramwajów. Policja szuka świadków

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 28-latek, który we wtorek wieczorem groził nożem pasażerom tramwajów w Poznaniu. Mężczyzna został obezwładniony przez wezwanych funkcjonariuszy. Policja prosi świadków zdarzenia i osoby pokrzywdzone o kontakt.
Zobacz wideo

Mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu powiedziała w środę PAP, że około godz. 21 na ul. Kórnickiej policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego nóż. - Miał wcześniej grozić tym nożem innym osobom, tym które były na przystanku, ale również pasażerom tramwajów - powiedziała.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało. 28-latek został szybko obezwładniony i zatrzymany, a nóż zabezpieczony - podkreśliła.

Mróz opisała, że mężczyzna początkowo poruszał się w stronę centrum miasta, podróżując tramwajem linii nr 8. Później na rondzie Śródka przesiadł się do tramwaju linii nr 16 kierującego się na poznańskie Franowo. - Wszystkie osoby, które w tym czasie były świadkami tego zdarzenia, albo poczuły się pokrzywdzone, prosimy o pilny kontakt z policjantami z komisariatu Poznań Nowe Miasto - powiedziała.

Jak dodała, 28-latek w chwili zatrzymania był pijany; miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był w przeszłości notowany przez policję.

DOSTĘP PREMIUM