Prezes Bayernu potwierdza transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony. "Ustne porozumienie"

Bayern Monachium porozumiał się z Barceloną w sprawie transferu polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego - przekazał dziennikowi "Bild" dyrektor generalny mistrza Niemiec Oliver Kahn.

- Na razie jednak tylko ustne porozumienie, wypracowanie umowy jest w toku - doprecyzował Kahn.

To pierwsza oficjalna informacja dot. przejścia 33-letniego polskiego napastnika do hiszpańskiego klubu po okresie medialnych spekulacji.

Lewandowski występował w Bayernie od 2014 roku.

Lewandowski praktycznie w Barcelonie

- To było wyjątkowe osiem lat, spędziłem w Bayernie świetny czas - przyznał w rozmowie z telewizją Sky Robert Lewandowski po - wszystko na to wskazuje - ostatnim treningu przed transferem do Barcelony.

- Pożegnałem się dzisiaj z chłopakami na boisku. Nie bałem się o kontuzję, choć zawsze może się coś zdarzyć, nawet w domu. Chcę być w formie i jeszcze raz poćwiczyć z kolegami - dodał kapitan reprezentacji Polski.

Jak zapowiedział, po zgrupowaniu Barcelony w USA zamierza przyjechać do Monachium, aby "porządnie się pożegnać ze wszystkimi" i załatwić kilka prywatnych spraw, m.in. dotyczących domu.

- Wrócę i pożegnam się ze wszystkimi pracownikami klubu. Teraz nie miałem zbyt wiele czasu, żeby się do tego przygotować. Wszystko stało się zbyt szybko, żeby się ze wszystkimi pożegnać. Po zgrupowaniu wrócę i pożegnam się porządnie. Potem załatwię jeszcze kilka spraw prywatnych - zaznaczył Lewandowski, który występował w Bayernie od 2014 roku, a w lidze niemieckiej od 2010.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM