Strajk Ryanair Hiszpania. Chaos na lotniskach, setki odwołanych i opóźnionych lotów

Linie lotnicze Ryanair borykają się z problemem strajków swojego personelu. Tym razem swoje niezadowolenie z warunków pracy wyrażają pracownicy tego przewoźnika z Hiszpanii. W konsekwencji setki lotów zostało odwołanych bądź było opóźnionych, a na lotniskach pojawiają się duże utrudnienia.

 Strajk Ryanair. Planujesz podróż do Hiszpanii? Sprawdź, gdzie są największe utrudnienia

Jak podaje PAP za portalem Diario Sur, strajk hiszpańskich pracowników Ryanaira rozpoczął się w poniedziałek 18 lipca i potrwa do czwartku 21 lipca. Już pierwszego dnia, konsekwencją strajku było 146 opóźnionych bądź odwołanych lotów. 

Duże problemy pojawiają się także na większości hiszpańskich lotnisk. Najgorszą sytuację odnotowano w Barcelonie oraz w Palma de Mallorca. 

Jak podają organizatorzy strajku, do protestu przyłączyło się ok 1900 hiszpańskich pracowników spółki Ryanair, głównie członków personelu pokładowego. 

Strajki na lotniskach - czego domagają się pracownicy Ryanair? 

Podobnie jak wiele innych linii lotniczych, Ryanair zmaga się z dużymi problemami kadrowymi po pandemii. Hiszpańscy pracownicy przewoźnika domagają się zwiększenia zatrudnienia oraz podwyżek płac. 

Załogi linii lotniczych Ryanair już kilkakrotnie od czerwca przeprowadzały strajk na terenie hiszpańskich lotnisk, doprowadzając do odwołania setek połączeń.

Strajkujący w Hiszpanii pracownicy Ryanair grożą wznowieniem protestu pomiędzy 25 a 28 lipca, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z władzami spółki.

Ryanair strajk. Włochy też zmagają się z chaosem na lotniskach

Ogromne problemy, z jakimi zmaga się branża lotnicza odczuwalne są także we Włoszech. W niedzielę odbył się tam strajk kontrolerów lotów oraz załóg kilu linii lotniczych między innymi Ryanair, Easyjet i Air Malta. Protest trwał zaledwie 4 godziny (między 14.00 a 18.00) ale jego konsekwencją było odwołanie aż 600 lotów i ogromne problemy tysięcy pasażerów.

Trudna sytuacja panuje na wielu europejskich lotniskach. Z problemami borykają się porty w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii

8 lipca holenderskie linie lotnicze KLM poinformowały, że do końca sierpnia będą odwoływać od 10 do 20 lotów dziennie z powodu problemów z funkcjonowaniem lotniska Schiphol w Amsterdamie.

TOK FM PREMIUM