Niemcy zaczęli oszczędzać wodę. "Bild": Biorą prysznic rzadziej i krócej

Wygląda na to, że apele niemieckiego rządu o oszczędzanie wody przynoszą skutek: 62 proc. Niemców bierze teraz prysznic krócej i rzadziej niż jeszcze kilka tygodni temu - wynika z badania ośrodka INSA przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Bild".
Zobacz wideo

35 proc. pytanych nie zmieniło zaś swoich przyzwyczajeń. Respondenci z grupy o najniższych dochodach znacznie częściej niż pozostali respondenci deklarują, że obecnie biorą prysznic zarówno rzadziej, jak i krócej niż dotąd.

Z sondażu wynika także, że 44 proc. Niemców deklaruje, że "na pewno" lub "z dużym prawdopodobieństwem" weźmie udział w ewentualnych demonstracjach przeciwko wysokim cenom energii. Z drugiej strony 50 proc. respondentów odmawia udziału w takich protestach - pisze "Bild".

KE chce, by państwa unijne zredukowały zużycie gazu

Od 1 sierpnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej mają zredukować zużycie gazu o 15 proc. - to zaś główny pomysł Komisji Europejskiej na zapobieżenie kryzysowi energetycznemu podczas nadchodzącej zimy. KE przedstawiła plan w środę w Brukseli.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM