Joe Biden zakażony koronawirusem. "Wszystko będzie dobrze"

Czuję się dobrze, pracujemy i będziemy pracować dalej. Wszystko będzie dobrze - tak o swoim stanie zdrowia prezydent USA mówił w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Rzeczniczka Białego Domu poinformowała, że 79-letni Joe Biden ma lekki kaszel, katar i odczuwa zmęczenie, ale pilnie pracuje.

Joe Biden w specjalnym nagraniu poinformował o swoim stanie zdrowia. Kilka godzin wcześniej przekazano, że prezydent jest zakażony koronawirusem. 

Jak podkreślił Biden, objawy choroby są łagodne. - Bardzo doceniam wyrazy zaniepokojenia, jakie płyną od was. Czuję się dobrze, pracujemy i będziemy pracować dalej. Wszystko będzie dobrze - powiedział.

Rzeczniczka Białego Domu na specjalnej konferencji prasowej, poświęconej stanowi zdrowia prezydenta, poinformował, że Joe Biden "będzie dalej pracował ze swojego miejsca zamieszkania".  - Powiedział, że czuje się dobrze, ma lekki suchy kaszel, katar i odczuwa zmęczenie, ale pilnie pracuje - przekazała Karine Jean-Pierre.

Joe Biden ma koronawirusa

Biały Dom poinformował wcześniej, że ostatni test przed czwartkowym Biden miał zrobiony we wtorek i dał on wynik negatywny. W środę prezydent udał się do stanu Massachusetts, gdzie wygłosił przemówienie na temat zmian klimatycznych.

Po stwierdzeniu zakażenia, testy będą miały wykonane osoby, z którymi Joe Biden kontaktował się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin.

79-letni Biden otrzymał dotąd cztery dawki szczepionki przeciwko COVID-19 i zaczął kurację lekiem Paxlovid.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM