Rosyjski atak rakietowy przy granicy Ukrainy z Polską. Rosjanie wystrzelili osiem pocisków

Rosyjskie wojska przeprowadziły we wtorek atak rakietowy na rejon (powiat) czerwonogrodzki, w pobliżu granicy z Polską - poinformował szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki.

Nie są jeszcze znane szczegóły tego zdarzenia."Na miejsce pojechały właściwe służby. Szczegóły później" - napisał na Twitterze Maksym Kozycki.

Po kilkudziesięciu minutach szef władz obwodu lwowskiego przekazał, że Rosjanie wystrzelili osiem pocisków manewrujących. Część z nich została zestrzelona przez ukraińskich żołnierzy. Cały czas trwa szacowanie strat. Ale jak poinformował Kozycki, aktualnie "w obwodzie lwowskim nie ma ofiar".

Poprzednie rosyjskie ataki na cele w regionie lwowskim miały miejsce m.in. 26 marca, czyli w dniu wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. We wtorek w Kijowie przebywa minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau, który udał się na Ukrainę jako urzędujący przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Rejon czerwonogrodzki jest położony na północy obwodu lwowskiego w zachodniej części Ukrainy. Graniczy z powiatami tomaszowskim i hrubieszowskim województwa lubelskiego.

DOSTĘP PREMIUM