Chorwackie media: Nie żyje drugi kierowca polskiego autokaru

W sobotnim wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zginęło dwóch kierowców - poinformowała chorwacka agencja prasowa Hina. Z wcześniejszych doniesień wynikało, że w wypadku zginął jeden kierowca.
Zobacz wideo

Wśród ofiar śmiertelnych wypadku polskiego autokaru w Chorwacji był także drugi kierowca. Potwierdza to regionalna prokuratora w Warażdinie - podały tamtejsze media. Zakończyła się identyfikacja wszystkich ofiar.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4 w położonym na północ od stolicy Chorwacji regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. Według dotychczasowych informacji zginęło 12 osób.

Spośród 32 osób rannych, które przewiezione zostały do pięciu chorwackich szpitali, cztery osoby wróciły w nocy z soboty na niedzielę do kraju samolotem wraz z rządową delegacją, z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na czele. Ranni, którzy w weekend wrócili do Polski zostali już wypisani ze szpitala na własne życzenie. 

W chorwackich szpitalach wciąż przebywa 28 pacjentów. Stan większości z nich jest ciężki, ale stabilny. Jak mówił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz we wtorek lub środę samolotem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Polski zostanie przetransportowanych troje pacjentów. Kolejna grupa około 10 osób przyleci do kraju w środę lub czwartek.

Przyczyny wypadu nadal są badane.

DOSTĘP PREMIUM