Wizz Air. Linia lotnicza wprowadza nowy rodzaj bagażu rejestrowanego

Bagaż rejestrowany. Płyny bez limitu, wygoda przemieszczania się w strefie lotniska i możliwość zapakowania większych gabarytów. Co jeszcze? W wielu sytuacjach warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Bilety lotnicze w linii lotniczej Wizz Air z większą możliwością wyboru bagażu

Linia lotnicza Wizz Air to jeden z najpopularniejszych tanich przewoźników w Europie. Wielu jej klientów na pewno ucieszy fakt, że przewoźnik – chcąc zapewnić klientom większą możliwość wyboru – wprowadził możliwość zakupu nowego rodzaju bagażu rejestrowanego o wadze 26 kilogramów. Do tej pory pasażerowie mieli do wyboru jedynie trzy opcje nadawanego bagażu:

  • 10 kg,
  • 20 kg,
  • 32 kg.

Jeśli chodzi o wymiary bagażu podręcznego w Wizz Air, nic się nie zmieniło: w ofercie dostępny jest ten o wymiarach 40 cm x 30 cm x 20 cm (musi zmieścić się pod siedzeniem). Pasażerowie korzystający z usługi Wizz Air Priority, mogą dodatkowo zabrać ze sobą na pokład samolotu walizkę o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm (musi się zmieścić w schowku nad fotelami). 

Tanie loty w Wizz Air z dodatkową opcją wyboru. Można sporo zaoszczędzić 

Wiele osób na pewno ucieszy się z takiej dodatkowej opcji wyboru. Wprowadzenie jej spowoduje, że osoby, które nie zmieszczą się w limicie do 20 kg, niekoniecznie będą musieli płacić za bardzo duży bagaż o wadze 32 kg. 

Ile kosztuje nowy rodzaj bagażu rejestrowanego o wadze 26 kilogramów? Wszystko zależy od długości trasy, na której podróżuje klient Wizz Air. Dla przykładu: 

  • lecąc z Warszawy do Tirany w Albanii bagaż ten będzie  kilkadziesiąt złotych tańszy od tego o wadze 26 kg, jak również kilkadziesiąt złotych droższy od tego o wadze 20 kg;
  • różnica w cenie na trasie z Warszawy do Brukseli (Belgia) wyniesie kilkanaście złotych. 

Dlaczego warto wybrać bagaż rejestrowany? Płyny bez limitu, większe gabaryty i wygoda na lotnisku. Co jeszcze?

Podróżujący często decydują się na podróż z bagażem rejestrowanym. Jego zalet, porównując z bagażem podręcznym, jest kilka:

  • można wziąć ze sobą dużo rzeczy, co jest istotne szczególnie przy długich podróżach,
  • bagaż rejestrowany nie przeszkadza podczas oczekiwania na lotnisku lub przesiadkach,
  • można przewozić kosmetyki i płyny bez ograniczeń,
  • można do niego zapakować ostre przedmioty, takie jak scyzoryk, 
  • do takiego bagażu zmieszczą się przedmioty o większych gabarytach niż tych wymaganych w bagażu podręcznym. 

 Wizz Air Polska. Jak sprawdzić cenę nowego rodzaju bagażu rejestrowanego?

Na oficjalnej stronie Wizz Air Polska znaleźć można wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkretnych lotów: także bagaży, które możemy zabrać ze sobą w podróż tą linią lotniczą. 

Wszystkie ważne informacje pojawią się w trakcie dokonywania rezerwacji na dany lot – cena bagażu rejestrowanego jest uzależniona od rodzaju i długości lotu, więc poznamy ją dopiero w trakcie rezerwowania biletu na stronie internetowej linii lotniczej. Po logowaniu w Wizz Air należy więc wybrać dany kierunek (w jedną lub obie strony) oraz datę wylotu, po czym sprawdzić cenę rezerwacji z określonym rodzajem bagażu rejestrowanego.

Wizz Air Polska – o czym jeszcze warto pamiętać? Ważna jest ta jedna zasada

Przypominamy, że odprawę w Wizz Air najlepiej wykonać online (opcja bezpłatna), aby uniknąć dodatkowych kosztów po przybyciu na lotnisko. 

Kontakt z Wizz Air, w razie dodatkowym pytań, jest możliwy dzięki Amelii – wirtualnej asystentce. Rozmowa z nią jest dostępna na stronie linii lotniczej 24/7 dni w tygodniu.

TOK FM PREMIUM