Hubert Hurkacz nie przebrnął drugiej rundy US Open. Odpadł po meczu z Białorusinem Ilją Iwaszką

Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open. Rozstawiony z numerem ósmym polski tenisista przegrał z Białorusinem Ilją Iwaszką 4:6, 6:4, 6:7 (5-7), 3:6.
Zobacz wideo

Ilja Iwaszka w światowym rankingu zajmuje 73. miejsce. Najwyżej w karierze - na 40. pozycji - sklasyfikowany był w czerwcu. W imprezach rangi ATP Hurkacz mierzył się z nim wcześniej dwa razy. W 2018 roku w Waszyngtonie górą był Polak, a rok później w Pune w Indiach wygrał Białorusin.

W pierwszej rundzie Hurkacz gładko wygrał z Niemcem Oscarem Otte 6:4, 6:2, 6:4. Polak zaprezentował wówczas bardzo solidny tenis - świetnie serwował i popełniał mało niewymuszonych błędów. Tym razem jednak w każdym elemencie prezentował się gorzej.

W pierwszym secie do stanu 3:3 obaj tenisiści wygrywali gemy przy swoim serwisie. W siódmym jednak Hurkacz dał się przełamać i ostatecznie to zadecydowało o wygranej Iwaszki w pierwszej partii 6:4.

Drugi set zakończył się takim samym wynikiem, ale na korzyść Polaka. Przełamać Iwaszkę udało mu się w dziesiątym gemie.

Trzeciego seta Hurkacz zaczął źle - od przegrania gema przy własnym podaniu. Później jednak przełamanie udało mu się odrobić i o losach partii decydował tie-break. Po świetnej końcówce Białorusin wygrał go 7-5.

Początek czwartego seta także należał do Iwaszki, który szybko objął prowadzenie 3:0. Polak do końca ambitnie walczył i nawet w ostatnim gemie miał dwie okazje na odrobienie przełamania. Białorusin wyszedł jednak z opresji i chwilę później wykorzystał pierwszą piłkę meczową. Spotkanie trwało nieco ponad trzy godziny.

Hurkacz miał 41 zagrań kończących, a rywal 33. Polak popełnił 59 niewymuszonych błędów wobec 53 Iwaszki, a także miał 5 podwójnych błędów, natomiast Białorusin 6.

Hurkacz posłał 13 asów - to o 5 mniej niż w znacznie krótszym spotkaniu z Otte.

Nadzieja w Idze Świątek

25-letni wrocławianin nigdy nie przebrnął drugiej rundy US Open. W drugiej rundzie przegrywał również w 2018, 2020 i 2021 roku. W 2019 uległ w meczu otwarcia.

Porażka podopiecznego Craiga Boyntona oznacza, że w grze pojedynczej z reprezentantów Polski pozostała już tylko Iga Świątek. Liderka światowego rankingu wygrała w czwartek z Amerykanką Sloane Stephens 6:3, 6:2 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku.

W sobotę w 3. rundzie Iga Świątek zmierzy się z Amerykanką Lauren Davis.

Wynik meczu 2. rundy singla mężczyzn: Ilja Iwaszka (Białoruś) - Hubert Hurkacz (Polska, 8) 6:4, 4:6, 7:6 (7-5), 6:3.

DOSTĘP PREMIUM