Wielka Brytania. "Niepokojąca zmiana tonu w komunikacie o zdrowiu królowej Elżbiety II"

Ton komunikatu wydanego przez Pałac Buckingham, w którym napisano o "zaniepokojeniu" lekarzy stanem zdrowia królowej Elżbiety II mocno kontrastuje z komunikatami z poprzednich miesięcy i to też jest niepokojącym sygnałem - zwracają uwagę brytyjskie media.

Od czasu, gdy w październiku zeszłego roku zaczęły się problemy królowej ze zdrowiem, Pałac Buckingham bardzo oszczędnie i w mało konkretny sposób o nich informował, początkowo mówiąc jedynie o zmęczeniu, a później o problemach z poruszaniem się. Tymczasem teraz pierwszy raz napisano wprost o "zaniepokojeniu" lekarzy.

"Po dalszej ocenie dziś rano, lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Wysokości i zalecili, aby pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa pozostaje w komfortowych warunkach i w Balmoral" - głosi wydane oświadczenie.

Jak zwracają uwagę media, niepokojący jest także pośpiech, z jakim cała najbliższa rodzina królowej wyruszyła do zamku Balmoral, gdzie przebywa 96-letnia monarchini. Według BBC jest tam już następca tronu książę Karol z żoną Camillą, córka królowej - księżniczka Anna, pozostali dwaj synowie - książę Andrzej i książę Edward, a także syn Karola - William.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM