Sukces ukraińskiej armii. Zełenski potwierdził odbicie z rąk Rosjan miasta Bałaklija

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potwierdził w czwartek wieczorem odzyskanie przez siły ukraińskie miasta Bałaklija. Leżące w obwodzie charkowskim miasto było w rękach rosyjskiej armii przez sześć miesięcy.

Prezydent Wołodymyr Zełenski o sukcesie ukraińskiej armii poinformował w mediach społecznościowych. "Wszystko na swoich miejscach. Flaga Ukrainy w wolnym ukraińskim mieście pod wolnym ukraińskim niebem!" - napisał Zełenski w komunikatorze Telegram. Prezydent Ukrainy podziękował wojskowym i podkreślił, że jest z nich dumny.

Zełenski opublikował nagranie, na którym żołnierz sił specjalnych na tle ukraińskiej flagi zawieszonej na dachu budynku melduje prezydentowi wzięcie pod kontrolę miasta.

Licząca przed rosyjską inwazją około 27 tys. mieszkańców Bałaklija znajduje się w połowie drogi pomiędzy Charkowem oraz miastami Kramatorsk, Słowiańsk i Bachmut w obwodzie donieckim. Miasto było okupowane przez wojska rosyjskie od początku marca.

Jak przekazał prezydent Zełenski, "od 1 września ukraińskie siły wyzwoliły ponad tysiąc kilometrów kwadratowych terytorium Ukrainy okupowanego przez wojsko rosyjskie".

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM