UE odpowiada na ogłoszenie przez Putina mobilizacji. Będą kolejne sankcje wobec Rosji

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej zgodzili się w środę podczas nieformalnego spotkania w Nowym Jorku na wprowadzenie nowych sankcji wymierzonych w Rosję, powiedział szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.
Zobacz wideo

Rozmawiając z dziennikarzami w Nowym Jorku, Josep Borrell powiedział, że 27 państw podjęło polityczną decyzję o zastosowaniu nowych sankcji sektorowych i indywidualnych. Ministrowie zgodzili się również na dalsze dostarczanie większej ilości broni na Ukrainę.

Jak dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka Komisja Europejska ma przedstawić propozycje kolejnych sankcji wobec Rosji w przyszłym tygodniu.

Putin zaostrza kurs. UE odpowiada

Nowe sankcje będą odpowiedzią na ogłoszenie przez Władimira Putina mobilizacji i pseudoreferendów na terenach okupowanych.

Ostatni raz Unia Europejska zatwierdzała sankcje wobec Rosji pod koniec lipca. Zdecydowano wtedy o embargu na import złota i rozszerzono listę produktów, których eksport do Rosji jest zakazany. Rozszerzono wówczas także listę osób z zakazem wjazdu do Unii i zablokowanymi majątkami w Europie, która obecnie liczy ponad 1200 osób.

DOSTĘP PREMIUM