Zełenski: Rosja przeprowadziła drugą falę ataku terrorystycznego przeciwko Ukrainie

Wojsko rosyjskie przeprowadziło "drugą falę ataku terrorystycznego" przeciwko Ukrainie - powiedział we wtorek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Dodał, że trwa naprawianie sieci energetycznych i łączności zniszczonych w rosyjskich ostrzałach.
Zobacz wideo

Jak poinformował prezydent, we wtorek rano rosyjskie wojsko wystrzeliło w stronę Ukrainy 28 rakiet; siły ukraińskie strąciły 20 pocisków. Zestrzelono też większość z ponad 15 bezzałogowców - przeważnie irańskich dronów uderzeniowych - dodał Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu.

Prezydent zaznaczył, że w całym kraju "dosyć szybko i efektywnie" prowadzone są prace naprawcze po wcześniejszych rosyjskich atakach.

- Gdyby nie dzisiejsze uderzenia, to już byśmy przywrócili dostawy energii, wody i łączność, uszkodzone wczoraj przez terrorystów. A dziś Rosja osiągnie dodatkowo tylko to, że trochę wydłuży naszą odbudowę - powiedział Zełenski. Zwrócił przy tym uwagę, że już w większości wsi i miast, "które terroryści chcieli zostawić bez prądu i łączności", udało się je przywrócić.

Prezydent postawił też przed wywiadem ukraińskim zadanie polegające na ustaleniu osób odpowiedzialnych za ostrzały rakietowe Ukrainy i zaangażowanych w ataki z użyciem irańskich dronów.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM