Rosyjski atak rakietowy w Ukrainie. W Kijowie i kilku regionach słychać eksplozje

W kilku obwodach Ukrainy - kijowskim, winnickim, połtawskim i czernihowskim - słychać odgłosy eksplozji - podała agencja Interfax-Ukraina. Wcześniej w całym kraju ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Trwa rosyjski atak rakietowy - poinformowały władze.
Zobacz wideo

O odgłosach eksplozji w Kijowie informuje w środę agencja Interfax-Ukraina. Nie powiadomiono na razie o ich przyczynie. 

Nieco wcześniej w środę władze obwodu kijowskiego poinformowały, że w tym regionie prowadzi działania obrona przeciwlotnicza i mieszkańcy muszą pozostać w schronach.

Ukraińskie siły obrony przeciwlotniczej strąciły kilka rosyjskich rakiet nad Kijowem - poinformował w środę mer stolicy Ukrainy Witalij Kliczko. Zaznaczył, że obrona przeciwlotnicza pracuje dalej i zaapelował do ludzi o pozostawanie w schronach.

Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Wybuchy słychać też w obwodzie iwano-frankowskim, na zachodzie Ukrainy. O eksplozjach informowały też wcześniej obwody połtawski i czernihowski.

Wcześniej w całym kraju ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Władze obwodu winnickiego powiadomiły, że region został ostrzelany przez siły rosyjskie pociskami rakietowymi.

W ostatnich dniach Rosja nasiliła ostrzeliwanie obiektów infrastruktury, od których zależy funkcjonowanie ukraińskich miast i miejscowości. Doniesienia o ostrzałach napływają każdego dnia. Kijów stał się w tym tygodniu celem zmasowanego rosyjskiego ataku przy użyciu irańskich dronów.

TOK FM PREMIUM