"Kijów zamierza powołać 300 tys. komarów przeciwko Moskalom". Minister obrony Ukrainy kpi z Rosjan

Ukraina ogłosiła częściową mobilizację i zamierza powołać 300 tys. komarów w ramach projektu Moskity przeciwko Moskalom - zażartował ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow. Nawiązał w ten sposób do rosyjskich tez na temat "opatentowanych w USA dronów, rozpylających na żołnierzy przeciwnika zarażone komary".
Zobacz wideo

"Na Ukrainie ogłoszono częściową mobilizację, w ramach której ma być powołanych około 300 tys. komarów. Projekt ma roboczą nazwę Moskity przeciwko Moskalom" - napisał na Twitterze Reznikow.

Do tweetu załączony został fragment wypowiedzi rosyjskiego ambasadora przy ONZ Wasilija Niebienzji, który oświadczył na forum Rady Bezpieczeństwa pod koniec października, że "USA opatentowały drony, które rozpylają zarażone wirusami komary" na żołnierzy przeciwnika. Miały ich zarażać i czynić niezdolnymi do "wypełniania zadań".

Rosyjski dyplomata twierdził również, że rosyjscy żołnierze widzieli na Ukrainie trzy drony, wyposażone w 30-litrowe kontenery, które "mogą być wykorzystane do rozpylania substancji aktywnych biologicznie".

TOK FM PREMIUM