"Wasz kraj - to nasza siostra". Zełenski złożył Polsce życzenia z okazji Święta Niepodległości. 104 słowa na 104. rocznicę

Ukraińcy zawsze będą pamiętali pomoc Polaków, jesteście naszymi sojusznikami, wasz kraj - to nasza siostra - mówił Wołodymyr Zełenski po polsku w nagraniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Zobacz wideo

- Kochana Polsko, twoja odzyskana niepodległość ma dzisiaj 104 lata i moje 104 słowa dla ciebie - mówił Zełenski w nagraniu opublikowanym w języku polskim w piątek rano.

Zełenski dodał, że Ukraina i Polska są razem. - Jesteś naszą siostrą. Różnie było między nami, ale jesteśmy krewnymi, jesteśmy wolni - mówi prezydent Ukrainy.

- Gdy nasza odzyskana niepodległość miała 30 lat, Polska (była) obok. Pamiętam nasze wspólne szczęcie, radowaliśmy się razem. Kiedy znowu spotkaliśmy się ze starym wspólnym wrogiem, Polska (była) obok. Ukraińcy zawsze będą to pamiętali - zapewnił Zełenski.

- Będą pamiętać, jak nas przyjmowaliście, jak nam pomagacie. Polacy to nasi sojusznicy, wasz kraj - to nasza siostra. Wasza przyjaźń na zawsze. Nasza przyjaźń na zawsze. Nasza miłość na zawsze. Razem będziemy zwycięzcami - oświadczył Zełenski, w spontanicznym wystąpieniu w języku polskim, składając Polsce życzenia z okazji Dnia Niepodległości.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM