Ukraina ostrzega przed rosyjskimi atakami podczas szczytu G20 na Bali. "Naprawdę lubią organizować prowokacje"

Wojska rosyjskie mogą przeprowadzić masowe ataki rakietowe na Ukrainę podczas szczytu G20 na Bali w Indonezji, który odbędzie się we wtorek i środę - ostrzegł rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat w sobotę. Dodał jednak, że Rosja znacząco wyczerpała swój arsenał rakietowy.

Jak powiedział rzecznik ukraińskich sił powietrznych - cytowany przez portal Ukrainska Prawda, podczas ważnych światowych wydarzeń, "oni (Rosjanie - PAP) naprawdę lubią organizować prowokacje".

Jurij Ihnat zaznaczył, że chociaż Rosja nadal gromadzi broń, w tym rakiety, to jej zapasy uległy znacznemu uszczupleniu. Arsenał, który Rosja posiadała przed rozpoczęciem pełnej inwazji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego, był zbierany latami, a proces produkcji rakiet jest długi - podkreślił. - Tego nie da się zrobić w dzień czy dwa - dodał.

Szczyt G20. Ławrow zamiast Putina

W piątek 11 listopada przedstawiciele indonezyjskiego rządu poinformowali, że Władimir Putin nie weźmie udziału w spotkaniu przywódców z Grupy 20 państw na Bali.

Prezydent Rosji będzie reprezentowany przez ministra spraw zagranicznych - Siergieja Ławrowa. Szef rosyjskiej dyplomacji  ma dołączyć do jednego ze spotkań wirtualnie.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM