Do Ukrainy wraca kolejna grupa jeńców. Wśród nich są obrońcy Azowstalu

Grupa żołnierzy ukraińskich, funkcjonariuszy straży granicznej i gwardii narodowej - łącznie 50 osób - wraca do kraju w ramach kolejnej wymiany jeńców ze stroną rosyjską - powiadomił w czwartek Andrij Jermak, szef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
Zobacz wideo

"Dziś z niewoli rosyjskiej zdołało powrócić 50 ukraińskich obrońców: 20 funkcjonariuszy Gwardii Narodowej, 12 chłopców z marynarki wojennej, 10 żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy, sześciu pograniczników i dwóch z obrony terytorialnej" - napisał szef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Andrij Jermak w komunikacie na serwisie Telegram. Uściślił, że wśród uwolnionych jest dwóch oficerów.

Jermak podkreślił, że 19 osób spośród uwolnionych to obrońcy Mariupola, z których dwunastu ewakuowano z broniących się do końca zakładów Azowstal. Siedmiu uwolnionych służyło na Wyspie Węży, piętnastu - w elektrowni atomowej w Czarnobylu.

O poprzedniej wymianie jeńców biuro prezydenta Ukrainy poinformowało dzień wcześniej, w środę. Tego dnia ogłoszono, że do kraju wraca 35 wojskowych i jeden cywil. Również w tej grupie znaleźli się obrońcy Mariupola i funkcjonariusze Gwardii Narodowej, którzy zostali wzięci do niewoli w pierwszych dniach inwazji rosyjskiej na terenie Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM