Wojska rosyjskie ostrzelały Chersoń. Rakiety spadły na blok i plac zabaw. Są ofiary śmiertelne

Wojska rosyjskie ostrzelały Chersoń, zginęło czterech mieszkańców - poinformował w czwartek wieczorem szef administracji obwodu chersońskiego Jarosław Januszewycz. Jak przekazał, pociski spadły m.in. na plac zabaw dla dzieci.

Jak poinformował Jarosław Januszewycz w mediach społecznościowych, "w wyniku ostrzału wybuchł pożar w wielopiętrowym bloku mieszkalnym - pociski wroga spadły też na plac zabaw dla dzieci".  Spośród 10 rannych w ostrzale cztery osoby zmarły.

Szef administracji obwodu chersońskiego przekazał, że ostrzał nastąpił około godz. 17 czasu lokalnego. Rosjanie ostrzelali z systemów rakietowych i artylerii dzielnice mieszkalne miasta.

Chersoń został wyzwolony w pierwszej połowie listopada przez siły ukraińskie, ale wojska rosyjskie ostrzeliwują miasto z lewego brzegu Dniepru. Z powodu zagrożenia ze strony Rosjan oraz zniszczeń infrastruktury władzy Ukrainy zaapelowały niedawno do mieszkańców, żeby ewakuowali się z miasta.

Przypomnijmy, że w środę Rosja dokonała zmasowanego ostrzału praktycznie całej Ukrainy. W wyniku ataków w wielu miastach zniszczono infrastrukturę energetyczną. Mieszkańcy nie mają też wody, ani ciepła.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM