Mamy awans! Polska w 1/8 mundialu w Katarze. Zagramy z Francją

Polska awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Rywalem biało-czerwonych będzie Francja.

Mimo, że piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2, to  awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Jej kolejnym rywalem będzie Francja. Biało-czerwonym pomógł wynik rozgrywanego jednocześnie spotkania Meksyku z Arabią Saudyjską 2:1.

Polska przegrała po golach Alexisa Mac Allistera (46. minuta) i Juliana Alvareza (67. minuta).

Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza zakończyli rywalizację w grupie C na drugim miejscu z czterema punktami i bilansem bramek 2:2. Argentyna ma sześć "oczek" i w 1/8 finału spotka się z Australią.

Meksyk, z którym Polska zremisowała 0:0 w swoim pierwszym meczu mundialu w Katarze, również ma cztery punkty, ale minimalnie gorszy bilans goli 2:3. Arabia Saudyjska zgromadziła trzy punkty.

Świderski obok Lewandowskiego w wyjściowym składzie na Argentynę

Karol Świderski zagrał obok Roberta Lewandowskiego w ataku piłkarskiej reprezentacji Polski w meczu grupy C mistrzostw świata z Argentyną.

To 19. mecz Świderskiego w kadrze narodowej, ale pierwszy na mundialu.

Lewandowski wystąpił po raz 137. w reprezentacji, a po raz 102. - Kamil Glik. Natomiast dla Grzegorza Krychowiaka był to 97. mecz w kadrze.

Jak wyglądał szczegółowy skład reprezentacji Polski na mecz z Argentyną? To: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Piotr Zieliński - Karol Świderski, Robert Lewandowski (kapitan).

Sędzią meczu z Argentyną był Holender Danny Makkelie.

Mecz Polska-Argentyna. Pojedynek dwóch wielkich gwiazd

Okładki wszystkich sportowych gazet na świecie przed dzisiejszym meczem zestawiały ze sobą dwa te same nazwiska - Roberta Lewandowskiego i Leo Messiego. Wielkich gwiazd futbolu i liderów swoich drużyn.

Wydawana w Barcelonie gazeta "El Periodico", zapowiadając pojedynek biało-czerwonych z zespołem "Albiceleste", zauważyła, że kibice FC Barcelony mogą mieć rozdarte serca w związku z tym, że rywalizacja Lewandowski-Messi to pojedynek między największą dziś gwiazdą tego klubu, a jego dawnym liderem. Dziennik podkreślił także, że środowy mecz to pojedynek doświadczonych gwiazd, które pomimo stosunkowo zaawansowanego wieku jak na piłkarzy, wciąż błyszczą w swoich ligach.

Z kolei "La Vanguardia", gazeta wydawana w stolicy Katalonii, odnotowała, że po stosunkowo słabej postawie Lewandowskiego i Messiego w pierwszej kolejce rozgrywek grupowych mundialu w Katarze, obaj gracze przełamali się i byli kluczowi w zwycięstwach swoich drużyn odniesionych w sobotę.

Mecz z Argentyną to trzeci występ biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Pierwszy, zagrany 22 listopada z Meksykiem zakończył się bezbramkowo. W 58. minucie Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. Następna rozgrywka okazała się dla Polaków zwycięska. W 39. minucie meczu z Arabią Saudyjską bramkę zdobył Piotr Zieliński, a w 82. minucie - Robert Lewandowski, tym samym kończąc mecz z wynikiem 2:0.

Polacy nie wierzyli w zwycięstwo

Według badania United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM w zwycięstwo Polaków wierzyło 11 proc. ankietowanych. Większość była mniej optymistyczna i była zdania, że to Argentyna wygra środowy mecz. Taki wynik wskazywało ponad 59 proc. pytanych. Na remis stawiało niecałe 15 proc.

Chcesz wiedzieć, co kryje się pod zieloną murawą boisk w Katarze. Posłuchaj podcastu "Zakatarzeni". To rozmowy o niesportowych aspektach niezwykle kontrowersyjnego mundialu. Podcast prowadzą dziennikarze Sport.pl Dominik Wardzichowski i Dawid Szymczak oraz dziennikarz sportowy Radia TOK FM Przemysław Pozowski. Wszystkie odcinki podcastu są dostępne na platformach sport.pl, tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM, oraz na kanale TOK FM Select na platformach Spotify, Google Podcasts oraz iTunes.