Strzelanina w Paryżu. Policja: Trzy osoby nie żyją. Sprawcę był znany policji z dwóch prób zabójstw

Co najmniej trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w piątek w strzelaninie w centrum Paryża. 69-latek, który oddał strzały, został zatrzymany przez policję. Jak przekazała agencja AFP, mężczyzna jest znany policji z dwóch wcześniejszych prób zabójstw popełnionych w 2016 roku i w grudniu 2021 roku.

Mężczyzna otworzył ogień z broni palnej w 10. dzielnicy Paryża. Do zdarzenia doszło w pobliżu kurdyjskiego centrum, przy rue d'Enghien – podała stacja BFMTV, powołując się na źródła policyjne.

- Siedem do ośmiu strzałów oddano na ulicy, powstała totalna panika, zostaliśmy zamknięci w środku" – powiedział agencji AFP sklepikarz z sąsiedniego budynku.

Dwie osoby zostały zabite, a cztery znajdują się w stanie zagrożenia życia - przekazała agencja. Po kilkudziesięciu minutach poinformowano, że zmarła trzecia ofiara ataku.

Strzelanina w Paryżu. Sprawca znany policji

Sprawca to 69-latek, który został zatrzymany przez policję. Jak przekazała agencja AFP, mężczyzna jest znany policji z dwóch wcześniejszych prób zabójstw popełnionych w 2016 roku i w grudniu 2021 roku.

- Morderca został ranny i w stanie zagrożenia życia zabrany do szpitala - powiedziała Alexandra Cordebard, burmistrz 10. dzielnicy Paryża, w której doszło do strzelaniny.

TOK FM PREMIUM