Miedwiediew snuje prognozy na 2023 rok. "Czwarta Rzesza, rozbiór Polski, wojna domowa w USA"

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew "podzielił się" na Twitterze swoimi prognozami na przyszły rok. Wśród przewidywań byłego prezydenta Rosji jest między innymi rozbiór Polski i wojna domowa w USA.
Zobacz wideo

Miedwiediew napisał na Twitterze, że pod koniec roku wszyscy zazwyczaj snują prognozy. - Wielu przedstawia futurystyczne hipotezy, jakby chciano wyłonić najdzikszą, a nawet najbardziej absurdalną. Oto nasz skromny wkład - ogłosił były prezydent Rosji i w punktach wymienił swoje przewidywania.

Wśród prognoz jest między innymi okupacja zachodniej Ukrainy, a której dokonają Polska wespół z Węgrami. Miedwiediew myśli też o powstaniu Czwartej Rzeszy, która objęłaby nie tylko Niemcy, ale "ich satelitów, tj. Polskę, kraje bałtyckie, Czechy, Słowację, Republikę Kijowską i innych wyrzutków".

Owa Czwarta Rzesza miałaby zetrzeć się militarnie z Francją, co doprowadzi do rozbioru Polski. Miedwiediew prognozuje też, że Wielka Brytania wróci do Unii Europejskiej, co spowoduje koniec Wspólnoty. Były premier Rosji sądzi także, że w USA może dojść do wojny domowej, która poskutkuje odłączeniem się od Stanów Zjednoczonych Kalifornii i Teksasu.

Propaganda Miedwiediewa

Dmitrij Miedwiediew co jakiś czas publikuje swoje "przemyślenia" w mediach społecznościowych. Głównie atakuje Zachód, w tym Polskę. Pisał już o "motłochu bezczelnych Polaków" czy o tym, że Polska może brać udział w rozbiorze Ukrainy.

Wpisy Miedwiediewa komentował w listopadzie minister w KPRM Stanisław Żaryn. - Dziś widać, że potraktowano go jak zwykłego pionka w grze moskiewskiej propagandy. Postawiono przed nim zupełnie inne cele, które sprawiają, że jest on jednym z najbardziej agresywnych propagandystów rosyjskich i w tej chwili to on prowadzi działania zaczepne, agresywne w stronę Polski, ale też w stosunku do całego Zachodu - powiedział PAP Żaryn. 

TOK FM PREMIUM