W Kijowie Nowy Rok rozpoczął się od eksplozji. Alarmy przeciwlotnicze w całym kraju

W pierwszych godzinach Nowego Roku w Kijowie i innych miejscach na Ukrainie słychać było liczne eksplozje, a w całym kraju rozbrzmiały syreny przeciwlotnicze.
Zobacz wideo

Świadkowie Reutersa przekazali, że gdy w Kijowie rozbrzmiały syreny przeciwlotnicze mieszkańcy stolicy wykrzykiwali ze swoich balkonów: "Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!".

Mer stolicy Witalij Kliczko poinformował, że fragmenty pocisku zniszczonego przez ukraińskie systemy obrony powietrznej uszkodziły samochód w centrum stolicy, ale według wstępnych danych nie było rannych ani ofiar.

Urzędnicy miasta i regionu Kijowa poinformowali na Telegramie, że systemy obrony powietrznej działały, a administracja wojskowa miasta Kijowa podała, że zniszczono 23 wystrzelone przez Rosjan "obiekty powietrzne".

Ołeksij Kułeba, gubernator obwodu kijowskiego przekazał, że region został zaatakowany przez drony.

Wstępne informacje nie określały czy jakieś cele zostały trafione.

Ataki nastąpiły kilka minut po tym, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w noworocznym przesłaniu złożył życzenia zwycięstwa dla swojego kraju w wojnie z Rosją.

"Chcę życzyć wszystkim jednego - zwycięstwa. I to jest główna rzecz. Jedno życzenie dla wszystkich Ukraińców" - powiedział Zełenski w przesłaniu wideo na kilka minut przed północą.

Posłuchaj podcastu:

TOK FM PREMIUM