Ukraińcy zniszczyli kwaterę żołnierzy rosyjskich na Zaporożu. Kilkudziesięciu Rosjan nie żyje

Zniszczono kwaterę żołnierzy rosyjskich w mieście Tokmak położonym w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie Ukrainy - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Dodano, że w ataku "zginęło bądź zostało rannych około 80 rosyjskich najeźdźców".

We wtorkowym uderzeniu, jak podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, zniszczono kwaterę żołnierzy rosyjskich w mieście Tokmak. W ataku, jak uzupełniono, zginęło bądź zostało rannych około 80 rosyjskich najeźdźców. Zlikwidowano też część z używanego w obwodzie zaporoskim sprzętu wojska rosyjskiego - wskazano także w komunikacie sztabu ogłoszonym w mediach społecznościowych. 

Zaznaczono, że w środę Rosjanie kontynuowali ataki lotnicze w obwodzie donieckim oraz podkreślono, że na terenie całej Ukrainy utrzymuje się zagrożenie związane z atakami powietrznymi przeciwko celom cywilnym.

"Przeciwnik koncentruje się na ofensywie w kierunku miast Łyman, Bachmut i Awdijiwka w obwodzie donieckim. W obwodach chersońskim i zaporoskim skupia się na utrzymaniu pozycji obronnych" - przekazało także ukraińskie dowództwo. 

Przypomnijmy, że w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, Ukraińcy zniszczyli rosyjskie koszary, które mieściły się w szkole w Makiejewce w Donbasie. Sztab ukraiński poinformował, że zginęło nawet 400 Rosjan, a kilkuset zostało rannych.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM