"Wielki szef" sycylijskiej mafii aresztowany. Matteo Messino Denaro namierzony w trakcie leczenia

Szef cosa nostry Matteo Messino Denaro od 30 lat unikał wymiaru sprawiedliwości. Skazany na dożywocie przestępca, był nieuchwytny. Zatrzymano go w jednej z prywatnych klinik w Palermo.

O aresztowaniu poinformowały włoskie media. Mężczyzna zajmował pierwsze miejsce na liście najpotężniejszych poszukiwanych mafiosów. Był poszukiwany od lata 1993 roku. Skazano go na dożywocie za dziesiątki zabójstw. Między innymi za zabicie syna nawróconego mafiosa Giuseppe Di Matteo, który został rozpuszczony w kwasie, a także za zamachy na sędziów śledczych Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino w 1992 roku. Poszukiwały go przez lata setki policjantów.

60-letni Messina Denaro to syn szefa cosa nostra w Castelvetrano - Ciccio, niegdyś sojusznika mafii z rejonu Corleone i jej bossa Toto Riiny. Uważany był za ostatniego poszukiwanego "wielkiego szefa" sycylijskiej mafii.

Do zatrzymania doszło w prywatnej klinice, dokąd udał się na leczenie. Jego aresztowanie porównuje się do sukcesów, jakim było odnalezienie jego poprzedników, czyli bossów cosa nostra: Toto Riiny, zatrzymanego po 23 latach poszukiwań i Bernando Provenzano, który ukrywał się przez 38 lat.

Premier Włoch Giorgia Meloni na wiadomość o zatrzymaniu Matteo Messiny Denaro oświadczyła, że walka z mafią trwa nieprzerwanie. Podziękowała karabinierom i policjantom oraz prokuraturze do walki z mafią.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM