Iga Świątek i Hubert Hurkacz odpadli z Australian Open po przegranej w IV rundzie

Iga Świątek odpadła z Australian Open po przegranej z Jeleną Rybakiną, zwyciężczynią ubiegłorocznego Wimbledonu. Przegrał także - po pięciosetowej walce - Hubert Hurkacz.

Po trzech wygranych meczach ze znacznie niżej notowanymi rywalkami, w niedzielę przyszło zmierzyć się Świątek ze zdecydowanie mocniejszą rywalką. Jelena Rybakina w rankingu WTA plasuje się na stosunkowo niskim 25. miejscu, bowiem za Wimbledon nie były przyznawane punkty ze względu na niedopuszczenie do rywalizacji tenisistów z Rosji i Białorusi. Gdyby je otrzymała, to zajmowałaby miejsce w czołowej dziesiątce.

Podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego przede wszystkim zabrakło w niedzielę regularności. Świątek miała bardzo dobre momenty, ale przeplatała je okresami bezsilności wobec rywalki, a czasem także prostymi błędami. Te przytrafiały się Polsce przede wszystkim na początku. W gemie otwarcia Polka prowadziła już 40:0, ale ostatecznie dała się przełamać. W kolejnym natomiast zmarnowała break pointa, psując smecz. Później Świątek wygrała trzy gemy z rzędu, by następne trzy gemy przegrać. Serwując na zwycięstwo w secie Rybakina nie straciła nawet punktu.

Druga partia zaczęła się od lepszej gry najwyżej rozstawionej tenisistki. 21-latka z Raszyna szybko objęła prowadzenie 3:0, ale z dobrej strony pokazała się jeszcze tylko w jednym gemie. Rybakina, która przewyższała Polkę przede wszystkim skutecznością serwisu, najpierw wyrównała na 3:3, a później od stanu 3:4 znów wygrała trzy gemy z rzędu i po 90 minutach mogła świętować pierwszy w karierze awans do ćwierćfinału Australian Open.

Choć Światek rywalizację w Australian Open zakończyła wcześniej niż w poprzedniej edycji, kiedy dotarła do półfinału, to na jej sytuację w rankingu nie będzie to miało większego znaczenia. Wciąż będzie prowadzić z dużą przewagą.

Hubert Hurkacz odpadł z Australian Open

Z turnieju odpadł też Hubert Hurkacz. Polak w 1/8 grał z Amerykaninem Sebastianem Kordą. Polak przegrał po pięciosetowym pojedynku 6:3, 3:6, 2:6, 6:1, 6:7 (7-10). Mecz trwał blisko trzy i pół godziny.

W Australian Open gra jeszcze Magda Linette.  W 1/8 Australian Open rywalką Polski będzie grająca z "czwórką" Francuzka Carolina Garcia.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM