USA. Strzelanina w Kalifornii podczas obchodów chińskiego Nowego Roku. Co najmniej 10 osób nie żyje

Dziewięć osób zginęło w strzelaninie, do której doszło w Monterey Park, ok. 16 km na wschód od Los Angeles w USA - poinformowały w niedzielę władze hrabstwa Los Angeles.

Miejscowe media informują, że do strzelaniny doszło po godzinie 22:00 czasu lokalnego w sobotę (7.00 czasu polskiego w niedzielę) w pobliżu miejsca obchodów chińskiego Nowego Roku, które odbyły się w Monterey Park.

Policja nie podała szczegółów, ale według lokalnych mediów miała ona miejsce w klubie tanecznym. Bob Boese z biura szeryfa hrabstwa Los Angeles poinformował, że napastnikiem był mężczyzna, ale nie wiadomo, czy został on już ujęty przez policję.

Monterey Park to miasto liczące około 60 000 mieszkańców z dużą społecznością azjatycką, położone około 16 kilometrów na wschód od centrum Los Angeles. W sobotę rozpoczął się tam dwudniowy festiwal, który dla tamtejszych mieszkańców pochodzących z Azji jest jednym z największych obchodów chińskiego Nowego Roku.

Agencja AP cytuje Seung Won Choia, właściciela restauracji, znajdującej się naprzeciwko klubu tanecznego, który opowiadał, że do jego lokalu w pewnym momencie wbiegły trzy osoby i kazały mu zamknąć drzwi. Według ich relacji w pobliżu był mężczyzna z karabinem maszynowym, który miał przy sobie wiele sztuk amunicji.

Nagrania zamieszczone w mediach społecznościowych pokazują rannych ludzi na noszach, zabieranych do karetek przez personel ratunkowy.

TOK FM PREMIUM