Wiceszef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko złożył rezygnację

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko złożył rezygnację - poinformował w poniedziałek portal Ukraińska Prawda. Jego miejsce ma zająć szef administracji wojskowej obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba.
Zobacz wideo

Ukraińska Prawda przypomina, że w październiku ub.r. media na Ukrainie informowały, iż Kyryło Tymoszenko jeździ SUV-em chevrolet tahoe, który General Motors dostarczył Ukrainie do transportu obywateli ze strefy działań wojennych i misji humanitarnych.

Media zwracały uwagę, że Tymoszenko, jako zastępca Andrija Jermaka w Kancelarii Prezydenta, odpowiada za odbudowę Ukrainy, dlatego dużo jeździ po regionach, w związku z czym nowy czarny chevrolet Tahoe jest regularnie widywany w podróży.

Dziennikarze podkreślali jednak, że Kijów poprosił amerykańską firmę o samochody do przewozu obywateli ze strefy działań wojennych i misji humanitarnych, a nie do wykonywania obowiązków służbowych.

Tymoszenko nie zaprzeczył podróżom chevroletem, ale wyjaśniał, że jeździ nim na tereny wyludnione, a samochód znajduje się w państwowym rejestrze.

Posłuchaj podcastu:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM