Papież: Homoseksualizm nie jest przestępstwem. Według Franciszka "grzechem są dyskryminujący biskupi"

- Homoseksualizm nie jest przestępstwem - powiedział papież w wywiadzie dla agencji Associated Press. Zdaniem Franciszka biskupi, którzy są zwolennikami penalizacji homoseksualizmu "muszą przejść proces nawrócenia".
Zobacz wideo

Papież, mówiąc, że "homoseksualizm nie jest przestępstwem", podkreślił, że potrzebna jest "czułość, jaką Bóg ma dla każdego z nas". Określił też jako "niesprawiedliwe" przepisy, które penalizują homoseksualizm i zaapelował do biskupów, by przyjmowali osoby LGBTQ w Kościele.

Franciszek za "grzech" uznał to, że są biskupi, którzy popierają przepisy penalizujące homoseksualizm i dyskryminujące osoby o takiej orientacji. Jak stwierdził, tacy duchowni "muszą przejść proces nawrócenia".

W opublikowanej pierwszej części wywiadu Franciszek powiedział też, że prosi swoich krytyków o to, by powiedzieli mu "prosto w twarz", jeśli czegoś nie akceptują. Podkreślił - odnosząc się do śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI: "Straciłem ojca"; "był dla mnie bezpieczeństwem", "straciłem dobrego towarzysza".

Papież zapewnił również, że jest w dobrym stanie zdrowia.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM