Zamieszanie z dymisją ministra obrony Ukrainy. Deputowany Arachamija: W tym tygodniu nie będzie zmiany

W tym tygodniu nie będzie zmiany na stanowisku ministra obrony Ukrainy - oświadczył w poniedziałek szef frakcji parlamentarnej prezydenckiej partii Sługa Narodu Dawyd Arachamija. Deputowany zapowiadał wcześniej, że obecny szef tego resortu Ołeksij Reznikow obejmie ministerstwo ds. strategicznych gałęzi przemysłu.
Zobacz wideo

"Zmian kadrowych w sferze obrony w tym tygodniu nie będzie" - napisał Arachamija na Telegramie.

W niedzielę polityk ogłosił, że resort obrony obejmie dotychczasowy szef wywiadu wojskowego Kyryło Budanow. Reznikow natomiast będzie skierowany do ministerstwa ds. strategicznych gałęzi przemysłu.

W odpowiedzi Reznikow oświadczył w nocy z niedzieli na poniedziałek, że nie przyjąłby nowego stanowiska, gdyby prezydent Wołodymyr Zełenski mu je zaproponował.

Arachamija napisał na Telegramie, że zmiany kadrowe w tym tygodniu ograniczą się do mianowania ministra spraw wewnętrznych oraz szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Ministrem spraw wewnętrznych zostanie Ihor Kłymenko, pełniący obowiązki szefa MSW od czasu, gdy 18 stycznia w katastrofie helikoptera w podkijowskich Browarach zginął dotychczasowy minister Denys Monastyrski. Stanowisko szefa SBU obejmie Wasyl Maluk, dotychczas kierujący służbą jako pełniący obowiązki.

TOK FM PREMIUM