Nagrody Grammy rozdane. Triumf Beyonce i Harry'ego Stylesa. Piosenkarka pobiła rekord wszechczasów

Beyonce i Harry Styles triumfowali w niedzielę na 65. gali wręczenia prestiżowych nagród muzycznych Grammy. Piosenkarka pobiła dotychczasowy rekord należący do Georga Soltiego pod względem liczby zdobytych łącznie statuetek. Styles odebrał m.in. nagrodę za album roku.
Zobacz wideo

Wręczenie nagród odbyło się w Crypto.com Arena w Los Angeles. Beyonce dzięki zdobytym wczorajszej nocy nagrodom, zgromadziła ich łącznie w swej karierze 32 i pobiła rekord należący do nieżyjącego już dyrygenta węgiersko-brytyjskiego Georga Soltiego, który uzyskał ich 31.

W niedzielę Beyonce wzbogaciła się o statuetki za: najlepsze nagranie muzyki taneczno-elektronicznej ("Break My Soul"), najlepsze tradycyjne wykonanie R&B ("Plastic Off the Sofa") oraz najlepszy album dance lub elektroniczny ("Renaissance"). Piosenkarka, autorka tekstów i tancerka ma w tym roku wystąpić w Polsce.

Album roku, traktowany jako najbardziej prestiżową nagrodę Grammy, przypadł Stylesowi za "Harrys House". Album ten został też najlepszym popowym albumem wokalnym.

- Byłem tak bardzo inspirowany przez każdego artystę w tej kategorii w wielu różnych momentach mojego życia. Słucham wszystkich w tej kategorii, kiedy jestem sam - powiedział Styles z okazji tego wyróżnienia.

Uczestnicząca w gali pierwsza dama USA Jill Biden wręczyła statuetkę za piosenkę roku "Just Like That" Bonnie Raitt. Nagroda za najlepsze nagranie roku trafiła do Lizzo za "About Damn Time".

Najlepszym albumem country okazał się A Beautiful Time Williego Nelsona, a rapowym "Mr. Morale & the Big Steppers" Kendricka Lamara.

Za najlepsze wykonanie solowej piosenki popowej została nagrodzona Adele ("Easy On Me"), a najlepsze wykonanie piosenki popowej w duecie lub grupie statuetki odebrali Sam Smith i Kim Petras ("Unholy"). Najlepszym nowym artystą obwołano Samarę Joy.

Sukces odniosła także aktorka Viola Davis. Dostała Grammy za audiobook swojego pamiętnika "Finding Me". Uzyskała dzięki temu status tzw. EGOT co oznacza, że w swojej karierze zdobyła nagrody Emmy, Grammy, Oscara i Tony.

W trakcie najważniejszej w USA muzycznej nocy Amerykańska Akademia Fonograficzna przyznała swoje trofea w 91 kategoriach. Galę prowadził po raz trzeci południowoafrykański komik, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny Trevor Noah. Zapowiedział na początku, ku uciesze widowni, że będzie unosił się po audytorium Crypto.com Arena jak chiński (szpiegowski) balon.

TOK FM PREMIUM