Jasny sygnał dla Putina. Kułeba o planach na rocznicę agresji Rosji na Ukrainę

W rocznicę rozpoczęcia otwartej fazy inwazji na Ukrainę - 24 lutego - zostaną ogłoszone nowe sankcje przeciw Rosji, które będą silnym sygnałem ostrzegawczym dla jej przywódcy Władimira Putina - zapowiedział szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.
Zobacz wideo

- W ONZ, w Kijowie i wielu innych stolicach świata odbędą się różne wydarzenia, które przekażą bardzo jasny sygnał prezydentowi Putinowi: jeśli grasz na wyczerpanie i myślisz, że czas jest po twojej stronie, to głęboko się mylisz. Jedność z Ukrainą każdego dnia wzrasta i ty w tej wojnie przegrasz - oświadczył Kułeba, cytowany przez Radio Swoboda.

- W związku z (rocznicą) 24 lutego będą nowe sankcje. Zostaną ogłoszone w różnych krajach i różnych instytucjach. Będzie to częścią sygnału jedności na rzecz (ukraińskiego) zwycięstwa - podkreślił.

Minister powiedział, że zaplanowana w dniach 20-22 lutego wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w Polsce również będzie częścią "sygnału dla Putina".

- Bez wątpienia jest to także element upamiętnienia tej tragicznej rocznicy (inwazji Rosji na Ukrainę) i element tego sygnału, o którym mówiłem. Dlatego bardzo ważne jest, że prezydent Biden będzie w tym czasie w Europie. Tym bardziej w Polsce, kraju, który odgrywa niezwykle ważną rolę w zabezpieczeniu frontu zbrojeniowego dla Ukrainy - wskazał Kułeba.

Posłuchaj audycji:

TOK FM PREMIUM