W Turcji znowu zatrzęsła się ziemia

W sobotni wieczór Turcję nawiedziło kolejne trzęsienie ziemi. Wystąpiło o godz. 19.31 czasu polskiego, miało magnitudę 5,2 - poinformowała agencja Reutera.

Kolejne trzęsienie ziemi w Turcji

Epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km, w odległości 54 km na północny zachód od Kahramanmaras, w centralnej Turcji - stwierdziło Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Nie ma informacji o poszkodowanych bądź zniszczeniach.

Sobotnie trzęsienie ziemi nastąpiło 12 dni po poprzednim, znacznie silniejszym, którego magnituda wynosiła 7,8

. Epicentrum znajdowało się na pograniczu turecko-syryjskim. Turcja nadal odczuwa skutki kataklizmu sprzed niespełna dwóch tygodni. 

Liczba ofiar trzęsienia z 6. lutego nadal rośnie

Liczba ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło 6 lutego pogranicze turecko-syryjskie zbliżyła się w sobotę do 46,5 tys. - poinformowała stacja CNBC. W obu krajach zginęły łącznie co najmniej 46 442 osoby.

Na liście ofiar kataklizmu w Turcji są już 40 642 nazwiska. Natomiast od kilku dni nie pojawiły się nowe informacje dotyczące osób, które poniosły śmierć w sąsiedniej Syrii. Dotychczas podawano, że na terenach kontrolowanych przez rząd i rebeliantów trzęsienie ziemi pozbawiło życia ponad 5 800 ludzi.

Większość syryjskich ofiar zginęła na ziemiach kontrolowanym przez rebeliantów, do których dostęp jest bardzo utrudniony - dotyczy to również dostaw pomocy humanitarnej.

TOK FM PREMIUM