Ukraińcy kontrolują kluczową drogę do Bachmutu. "Sytuacja jest bardzo podobna do piekła"

Zastępca dowódcy ukraińskiej Gwardii Narodowej porucznik Wołodymyr Nazarenko powiedział w w rozmowie z CNN, że wojska ukraińskie utrzymują kontrolę nad kluczową drogą do Bachmutu. O miasto to od miesięcy toczą się ciężkie walki.
Zobacz wideo

Jak powiedział porucznik Wołodymyr Nazarenko, "siły zbrojne Ukrainy utrzymują kontrolę nad autostradą Bachmut - Kostantynówka, jest ona dość stabilna". - Sytuacja wokół Bachmutu i okolic jest bardzo podobna do piekła, podobnie jak na całym froncie wschodnim – powiedział dowódcy ukraińskiej Gwardii Narodowej w rozmowie z CNN.

Trasa Bachmut — Kostantynówka jest ważna dla zaopatrzenia miasta.

Porucznik podkreślił, że po stronie ukraińskiej nie doszło do "zmian taktycznych". - Wróg szuka słabych punktów, stara się odwrócić uwagę naszych sił, łączy różne metody i taktyki. Ale poniosą porażkę – powiedział Nazarenko, odrzucając jednocześnie założenie, że Ukraińcy mogą opuścić miasto.

- Nie ma żadnej dywersji. Wręcz przeciwnie, przybywają nowe rezerwy, aby utrzymać obronę. Cały obszar działań wojennych jest pod chaotycznym ostrzałem, ale są połączenia z miastem, są trasy, które nie są zablokowane – powiedział porucznik.

W sobotę Serhij Czerewaty rzecznik Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy potwierdził, że siły ukraińskie broniące Bachmutu nadal są w mieście i utrzymują obronę.

Rosyjskie oddziały próbują zająć Bachmut od sierpnia 2022 roku. Trwają tam obecnie najcięższe i najkrwawsze działania zbrojne w wojnie Rosji z Ukrainą.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM