"Ukraińcy stali się wojownikami". Zełenski o obronie Bachmutu: zadać wrogowi jak największe straty

Całe dowództwo opowiada się za wzmocnieniem wschodniego odcinka frontu, w tym oblężonego miasta Bachmut i zadaniu wrogowi maksymalnych strat - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo.
Zobacz wideo

Już wcześniej we wtorek prezydent Zełenski oświadczył po naradzie z najważniejszymi dowódcami wojskowymi, że jej uczestnicy opowiedzieli się za dalszą obroną Bachmutu - atakowanego przez wojska rosyjskie miasta w obwodzie donieckim.

Uczestnicy narady wysłuchali raportów o aktualnej sytuacji na froncie złożonych przez dowódców strategicznych zgrupowań wojsk - podano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Ukrainy.

Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut od sierpnia 2022 roku. Trwają tam obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że dowództwo może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę.

W wieczornym wystąpieniu Zełenski wskazał na rolę narodu ukraińskiego w obronie kraju przed rosyjską agresją. - Ukraińcy w decydującym czasie stali się wojownikami - podkreślił prezydent i dodał: - Zwyciężymy w tej wojnie.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM