Papież Franciszek nadal w szpitalu. Watykan podał, kto odprawi mszę w Niedzielę Palmową

Argentyński kardynał Leonardo Sandri odprawi w Niedzielę Palmową mszę na placu Świętego Piotra w Watykanie. Subdziekan Kolegium Kardynalskiego poinformował o tym w czwartek agencję prasową Ansa. Papież Franciszek od środy jest w szpitalu z powodu infekcji dróg oddechowych.
Zobacz wideo

"Mogę potwierdzić, że odprawie mszę w Niedzielę Palmową" - powiedział kardynał Sandri z Kurii Rzymskiej, cytowany przez włoską agencję prasową. Ujawnił ponadto, że już w poniedziałek mistrz papieskich ceremonii zawiadomił go, że kolejne msze i nabożeństwa Wielkiego Tygodnia odprawiać będą różni kardynałowie. Jemu przypadła Niedziela Palmowa.

Kardynał Sandri wyraził nadzieję, że papież będzie mógł przewodniczyć uroczystościom, podczas gdy jeden z kardynałów odprawiać będzie mszę przy ołtarzu. Tak zdarzyło się już wcześniej z powodu kłopotów Franciszka z poruszaniem się. Na razie nie wiadomo, czy papież wróci na tyle do zdrowia, by mógł być obecny ma niedzielnej mszy inaugurującej Wielki Tydzień.

Papież Franciszek w szpitalu. Co mu dolega?

Stan zdrowia papieża Franciszka, hospitalizowanego z powodu infekcji dróg oddechowych poprawia się - poinformował Watykan w czwartek. Od środy papież przebywa w rzymskiej klinice Gemelli. Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni przekazał dziennikarzom: "Papież Franciszek dobrze odpoczął w nocy. Obraz kliniczny poprawia się". Dodał, że papież kontynuuje zaplanowaną kurację; zjadł śniadanie i przeczytał kilka gazet. - Przed obiadem udał się do kaplicy prywatnego apartamentu, gdzie modlił się i przyjął eucharystię - dodał rzecznik.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM