Zełenski złożył życzenia na Wielkanoc. "Możemy być różnych wyznań, ale w wolność wierzymy tak samo"

"Możemy być różnych wyznań, ale jednakowo wierzymy w wolność; możemy mieć różne tradycje, ale jedna jest wspólna dla wszystkich - to obrona ojczystej ziemi" - napisał w niedzielę w życzeniach z okazji Wielkanocy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Zobacz wideo

"Składam życzenia Ukraińcom i wszystkim chrześcijanom, którzy dzisiaj obchodzą Wielkanoc. Obchodzą ją na pierwszej linii frontu, w różnych naszych miastach i wsiach" - napisał Zełenski w mediach społecznościowych.

Prezydent Ukrainy skierował swoje życzenia także do wszystkich, którzy świętują Wielkanoc w rożnych krajach i częściach świata. "Witajcie bracia Polacy, Litwini, Łotysi, Estończycy. Nasi prawdziwi przyjaciele i sojusznicy w USA, UK, Niemczech, Włoszech, Francji, Kanadzie. W Pradze i Bratysławie, Lublanie i Zagrzebiu, Wiedniu i Bukareszcie, Madrycie i Lizbonie, Amsterdamie, Kopenhadze. Miliony ludzi w Szwecji, Finlandii, Norwegii. Wszyscy obchodzący święta wielkanocne w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Australii tego dnia".

"To współczesny świat. Świat, który chce żyć wolno. Świat, w którym ceni się życie, szacunek, równość każdego człowieka. Dzisiaj Ukraina stoi na straży tego świata. Walczy o swoją ziemię i o swoje wartości" - oświadczył Zełenski.

"Dwa dni temu uczestniczyłem w iftarze z muzułmanami Ukrainy. Wkrótce pozdrowię ukraińskich Żydów z okazji zakończenia Paschy. A dokładnie za tydzień złożę życzenia wszystkim, którzy obchodzą Wielkanoc w tym roku 16 kwietnia" - napisał.

"Możemy wyznawać różne religie, ale w wolność wierzymy tak samo. Możemy mieć różne tradycje, ale jedna jest wspólna - to obrona ojczystej ziemi. Świętujemy w różne daty, ale jedna będzie wspólna dla nas wszystkich - dla Ukrainy i całego wolnego świata. To dzień naszego Zwycięstwa" - dodał.

TOK FM PREMIUM