Otrzymał rachunek za prąd w wysokości 1,2 mln euro. "Myślałem, że mam halucynacje"

Alexandre, mieszkaniec Mouscron w południowej Belgii, otrzymał rachunek za prąd w wysokości 1 279 611,43 euro, informuje portal RTL Info. "Sprawdzałem kwotę trzy razy i myślałem, że mam halucynacje" - mówi mężczyzna.
Zobacz wideo

W niedzielę 30 kwietnia mieszkaniec Mouscron w Walonii otrzymał pocztą swoje roczne rozliczenie za prąd z gigantyczną kwotą do zapłaty, przeszło 1,2 mln euro. – Nie mogłem w to uwierzyć, myślałem, że to żart – powiedział portalowi Alexandre. Relacjonuje on, że przez dwa dni bezskutecznie reklamował u dostarczyciela energii rujnującą jego budżet fakturę. 

Licznik prądu Ceny prądu w 2023 roku. Taryfy zatwierdzone. Będzie drożej

Dopiero kilka dni później jeden z pracowników firmy energetycznej zadzwonił do niego z informacją, że był to błąd komputera i nie musi płacić rachunku. Z ustaleń portalu wynika, że błąd wziął się z tego, iż firma energetyczna, zamiast odjąć koszt energii wytworzonej przez panele fotowoltaiczne, które posiada mężczyzna, dodała je do rocznego rozliczenia. 

– Kiedy opowiadam tę historię, ludzie często się śmieją. Ale gdyby to oni otrzymali rachunek w takiej wysokości, myślę, że nikomu nie byłoby do śmiechu. Nie życzę nikomu tego uczucia, jakie poczułem, otwierając kopertę – mówi Alexandre.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM