Nowozelandzkie linie lotnicze będą ważyć pasażerów. Wyjaśniają dlaczego

Ważenie pasażerów - w przeciwieństwie do ważenia ich bagażu - nie jest typowym elementem odprawy. Jednak właśnie o to są proszeni klienci linii lotniczych Air New Zealand. Nową procedurę nazwano "badaniem wagi pasażerów".
Zobacz wideo

Jak tłumaczą linie lotnicze Air New Zealand, proszenie pasażerów o dobrowolne zważenie się na lotnisku to wymóg nowozelandzkiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

- Ważymy wszystko, co trafia do samolotu, od ładunku, przez posiłki na pokładzie, po bagaż w luku bagażowym. W przypadku klientów, załogi i bagażu podręcznego używamy uśrednionego pomiaru wagi, który uzyskujemy podczas przeprowadzania tego badania - powiedział w komunikacie prasowym Alastair James, specjalista ds. poprawy kontroli obciążenia w Air New Zealand, cytowany przez portal Business Insider"

Jak wyjaśnił przedstawiciel Air New Zealand, "badanie wagi pasażerów", bo tak nazwano procedurę, ma pomóc w odpowiednim wyważeniu samolotu przed startem oraz lepszym zaplanowaniu zużycia paliwa. Podkreślono, że poddanie się ważeniu jest dobrowolne, więc pasażerowie mogą odmówić personelowi. - Jest to całkowicie anonimowe - powiedział James.

Jak wynika z komunikatu prasowego, badanie będzie trwało od 29 maja do 2 lipca, a ważenie będzie częścią odprawy tylko podczas wybranych lotów Air New Zealand, odlatujących z międzynarodowego lotniska w Auckland.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM