Polityczne wzmożenie w rządzie z powodu Szymona Marciniaka. Morawiecki: Najlepszy sędzia na świecie

"Wszystkie siły polityczne mówią jednym głosem ws. sędziego Marciniaka. To najlepszy sędzia na świecie, szanujący każdego człowieka i dbający o ten szacunek na boisku i w życiu" - napisał na Twitterze premier Morawiecki. Według nieoficjalnych informacji, po tym, jak sędzia wziął udział w konferencji organizowanej przez Sławomira Mentzena, UEFA zdecydowała, że Polak nie poprowadzi finału Ligi MIstrzów.
Zobacz wideo

Nieoficjalną informację, która dotyczy tego, że UEFA odsunęła Szymona Marciniaka od sędziowania finału Ligi Mistrzów, podał Tomasz Smokowski z "Kanału Sportowego".

Początkiem sprawy jest udział polskiego sędziego w konferencji organizowanej przez Sławomira Mentzena. W czwartek wieczorem minister sportu zapowiedział: "Wystąpimy do UEFA ze stanowiskiem popierającym sędziego Szymona Marciniaka".

W piątek głos w sprawie zabrali najważniejsi ludzie w rządzie. "Wszystkie siły polityczne w Polsce mówią jednym głosem ws. sędziego Marciniaka. To najlepszy sędzia na świecie, szanujący każdego człowieka i dbający o ten szacunek na boisku i w życiu. Nie można go oceniać na podstawie jednej i niesprawiedliwej opinii. #MarciniakTheBest" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Z kolei minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaczął straszyć Polki i Polaków, że "gdy władzę w Polsce przejmie opozycja, nawet sędzia piłkarski będzie musiał zdać test". "Nie ze znajomości przepisów, ale z tego, jakie ma poglądy i z kim się spotyka" - napisał lider Suwerennej Polski.

Jeden z wiceministrów spraw zagranicznych namawia tymczasem polityków wszystkich partii do podpisywania się pod listem - do UEFA - w obronie sędziego. "Kłamliwe donosy na sędziego Szymona Marciniaka mogą pozbawić go prawa sędziowania najważniejszych meczów w Europie. Spróbujmy zatrzymać to szaleństwo" - zaapelował Paweł Jabłoński.

Także politycy partii opozycyjnych zadeklarowali wsparcie. "Zarzuty stawiane polskiemu sędziemu piłkarskiemu Szymonowi Marciniakowi są absurdalne, UEFA nie powinna odbierać mu możliwości poprowadzenia finału Ligi Mistrzów" - uważają prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polski 2050 Szymon Hołownia i współprzewodniczący Lewicy Robert Biedroń.

TOK FM PREMIUM