Wyrok w sprawie Kajetana P. Prawomocna decyzja sądu ws. zabójcy lektorki języka włoskiego

Kajetan P. został prawomocnie skazany na dożywocie za zabójstwo lektorki języka włoskiego w 2016 roku - zdecydował Sąd Apelacyjny w Warszawie, który utrzymał karę wymierzoną przez sąd pierwszej instancji. Kajetan P. ma odbywać karę w systemie terapeutycznym.
Zobacz wideo

Proces Kajetana P. dotyczył brutalnego morderstwa, do którego doszło 3 lutego 2016 roku w mieszkaniu przy ul. Skierniewickiej na warszawskiej Woli, gdzie Kajetan P. umówił się na lekcję języka włoskiego z 30-letnią tłumaczką Katarzyną J. Mężczyzna kilkakrotnie dźgnął kobietę nożem w szyję. Ciało rozczłonkował i przewiózł taksówką do wynajmowanego przez siebie mieszkania przy ul. Potockiej na Żoliborzu. Żeby zatrzeć ślady zabójstwa, wywołał w tym mieszkaniu pożar. Zwłoki Katarzyny J. odkryli gaszący ogień strażacy.

Kajetana P. przez blisko dwa tygodnie szukali policjanci. Mężczyzna wpadł na Malcie. W trakcie konwoju do Polski miał zaatakować policjanta, za co usłyszał drugi zarzut.

Przypomnijmy, że podczas przesłuchania w warszawskiej prokuraturze Kajetan P. przyznał się do zarzutów. Mówił, że zabójstwo kobiety było "elementem planu samodoskonalenia, pozbywania się własnych słabości". Mężczyzna wyznał, że miesiąc przed spotkaniem poczuł, że "musi zabić człowieka". Tłumaczył, że chciał "przekonać się, że życie ludzkie nie jest więcej warte niż świni i komara".

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM