Niemcy. Duży pożar lasu niedaleko Berlina objął poligon, na którym jest dużo materiałów wybuchowych

Duży pożar lasu szaleje w pobliżu niewielkiej miejscowości Jueterbog, około 70 km na południe od Berlina. Ogień nie dotarł jeszcze do pasa ochronnego, prognozuje się jednak, że stanie się to w ciągu dnia - poinformowała we wtorek rano szefowa miejskiego urzędu regulacyjnego Christiane Lindner-Klopsch.
Zobacz wideo

Pas ochronny na odcinku południowym został poszerzony już w poniedziałek, aby dodatkowo chronić okoliczne miejscowości przed rozprzestrzeniającymi się płomieniami z terenu byłego poligonu wojskowego – dowiedziała się dpa.

- Na terenie tym znajduje się duża ilość materiałów wybuchowych, w niedzielę wieczór i w poniedziałek rano doszło do kilku detonacji amunicji na obszarze objętym pożarem – przekazała Lindner-Klopsch.

Obecnie nie można dokładnie określić, jak duży jest obszar, dotknięty pożarem – od poniedziałkowego wieczora "praktycznie nie uległ on zmianom". „Sytuacja jest nadal napięta, ale kontrolowana" – zapewniła szefowa miejskiego urzędu regulacyjnego.

Mocniejsze podmuchy wiatru w poniedziałek podsyciły pożar lasu w rejonie Jueterbog (Brandenburgia), co prawie dwukrotnie zwiększyło obszar zniszczeń. Według stanu z poniedziałku wieczorem ogień niszczy 326 hektarów lasu.

TOK FM PREMIUM