Franciszek po operacji. Nowe informacje o stanie zdrowia papieża

Papież Franciszek jest już po operacji jamy brzusznej i został przewieziony do swojego pokoju na dziesiątym piętrze rzymskiej kliniki Gemelli - podała w środę włoska agencja Ansa powołując się na źródła watykańskie.

Oczekiwany jest komunikat po operacji na temat stanu zdrowia 86-letniego papieża. Wcześniej Watykan wyjaśnił, że był to zabieg laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha z powodu przepukliny rozetnej. - Operacja, jakiej został poddany w środę papież Franciszek, przebiegła bez komplikacji i trwała trzy godziny - poinformował Watykan po zakończeniu zabiegu w rzymskiej klinice Gemelli.

Franciszek w szpitalu

Audiencje papieża Franciszka są odwołane do 18 czerwca - wynika z informacji przekazanych przez Prefekturę Domu Papieskiego.  Wiadomość o odwołaniu wszystkich audiencji, specjalnych i generalnej, podała włoska diecezja Teramo-Atri, która otrzymała komunikat od Prefektury Domu Papieskiego. Na 17 czerwca zapowiadano wcześniej spotkanie papieża z delegacją tej diecezji.

Watykan poinformował, że hospitalizacja Franciszka potrwa pewną liczbę dni, aby papież mógł powrócić do zdrowia. W sobotę bez jego udziału na placu Świętego Piotra i na ośmiu placach w innych krajach odbędzie się światowe spotkanie na temat braterstwa. Ma w nim uczestniczyć około 30 laureatów Nagrody Nobla.

Posłuchaj podcastu!

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM