Francja. Atak nożownika. Sześć osób rannych, w tym czworo dzieci. "To tchórzostwo"

W czwartkowym ataku nożownika w parku w Annecy we Francji zostało rannych szęść osób, w tym czworo dzieci - podała najnowszy bilans agencja AFP. Prezydent Emmanuel Macron określił atak jako "absolutne tchórzostwo".

Dwoje dzieci i jeden dorosły znajdują się w stanie ciężkim. Sprawcą ataku jest 32-letni Syryjczyk Abdalmasih H., który starał się o azyl we Francji. Syryjczyk miał status uchodźcy w Szwecji - podała stacja BFM TV

Na miejscu ataku trwa akcja ratunkowa. Francuski parlament uczcił ofiary zamachu minutą ciszy. Prezydent Macron określił atak jako "absolutne tchórzostwo", dodając, że naród jest w szoku w związku z tragedią.

"Dźgał nożem dzieci w spacerówkach"

Podszedł do spacerówek i zaczął wielokrotnie dźgać dzieci nożem. Kiedy zobaczył, że jest otoczony przez policjantów, podszedł do pary dorosłych i dźgnął starszą kobietę - stwierdził świadek czwartkowego ataku nożownika w Annecy na wschodzie Francji.

Według świadka sprawca pobiegł również do starszego mężczyzny, który był z żoną i dźgnął go.

Według najnowszego bilansu ofiar w ataku rannych zostało 6 osób, w tym czworo dzieci, które znajdują się w stanie ciężkim. Dwoje z nich pozostaje w stanie zagrażający życiu - podała prefektura Górnej Sabaudii.

TOK FM PREMIUM